Menstruatie musthaves: dit wil je in huis hebben tijdens je menstruatie

Menstruatie musthaves:
Menstruatie en comfort gaan niet altijd helemaal hand in hand. Buikpijn, vermoeidheid, hoofdpijn, een opgeblazen gevoel en vooral dat ‘laat me gewoon even met rust’: sommige dagen van de maand zijn gewoon wat minder fijn. Gelukkig zijn er genoeg kleine dingen die zo’n menstruatiedag nΓ©t wat comfortabeler kunnen maken. Van een lekker warmtekussen tot chocolade en je favoriete serie: dit zijn mijn menstruatie musthaves die je graag binnen handbereik hebt.

Elke vrouw heeft er een groot deel van haar leven mee te maken: je menstruatie. Wanneer je ongesteld bent, voel je je vaak niet lekker en kun je onder andere last hebben van kramp in je onderbuik, pijn in je onderrug, hoofdpijn, pijnlijke borsten, misselijkheid, een opgeblazen gevoel, duizeligheid, prikkelbaarheid, somberheid, vermoeidheid en andere stoelgang. Deze klachten kunnen één tot meerdere dagen aanhouden.

Zelf word ik gelukkig zelden ongesteld. Doordat ik de prikpil gebruik, word ik vrijwel nooit ongesteld en persoonlijk vind ik dat erg prettig. Daarnaast ben ik vaak ziek en dan is de gewone anticonceptiepil een stuk minder betrouwbaar dan de prikpil.
.

1. Menstruatieproducten

Misschien een inkoppertje, maar uiteraard mogen menstruatieproducten niet ontbreken. Of je nu maandverband, tampons, een menstruatiecup of menstruatieondergoed gebruikt: zorg dat je altijd een voorraadje in huis hebt. Zelf vind ik het vooral prettig om meerdere opties in huis te hebben. Je menstruatie is tenslotte niet iedere maand precies hetzelfde.

Tip: zorg dat je altijd een paar menstruatieproducten in je tas hebt zitten. Je weet maar nooit wanneer je menstruatie besluit zich spontaan aan te dienen (het komt nooit uit).
.

2. Een warmtekussen

Een warmtekussen is wat mij betreft één van de fijnste dingen om in huis te hebben tijdens menstruatiekrampen. Lekker op de bank met een warmtekussen op je buik en ondertussen een fijne film of serie kijken. De warmte kan heerlijk ontspannend zijn wanneer je last hebt van een zeurende buik (of rug). Geen warmtekussen in huis? Een kruik kan natuurlijk ook.
.

3. Chocolade

Moeten ik deze nog uitleggen? πŸ˜‰ Tijdens je menstruatie heb je soms gewoon zin in iets lekkers en chocolade staat dan behoorlijk hoog op het lijstje. Een reep pure chocolade, melkchocolade, chocoladekoekjes… kies vooral waar jij op dat moment blij van wordt. Mijn absolute favoriet is Tony’s Chocolonely in de smaak karamel zeezout.

En nee, wat mij betreft hoeft niet alles tijdens je menstruatie ‘gezond’ te zijn. Soms is een stukje chocolade (of chips of ijs) gewoon precies wat je nodig hebt.
.

4. Je favoriete thee

Een grote mok thee past perfect bij een menstruatiedag waarop je het rustig aan wilt doen. Of je nu kiest voor rooibos, kamille of gewoon je favoriete thee: pak je grootste mok en maak er een klein momentje voor jezelf van.

Extra gezellig: dekentje erbij, kaarsjes aan en lekker op de bank bivakkeren.
.

5. Comfortabele kleding

Strakke broeken en een opgeblazen buik zijn niet bepaald een ideale combinatie. Daarom staat comfortabele kleding absoluut hoog op de menstruatie-musthave lijst. Een zachte pyjama, oversized T-shirt, joggingbroek of lekkere trui: als het maar comfortabel zit, het hoeft absoluut niet fashionable te zijn. Sommige dagen zijn gewoon gemaakt voor comfort boven fashion..

Menstruatie musthaves: comfortabele kleding

6. Een dekentje

Een warm dekentje maakt eigenlijk alles beter. Op de bank kruipen met een fluffy dekentje, warmtekussen erbij en een serie of film aan is echt zo’n typisch menstruatiemomentje. En eerlijk: ook buiten je menstruatie om is met een dekentje op de bank crashen natuurlijk nooit een slecht idee.
.

7. Een fijne serie of film

Ik had hem al een paar keer genoemd. Als je je niet helemaal fit voelt, is een avondje bankhangen helemaal prima. Zorg dus dat je een paar series of films achter de hand hebt waar je lekker bij kunt ontspannen. Liefst iets waarvoor je niet al te veel hoeft na te denken. Een goede feelgoodfilm, realityserie of juist die ene serie die je al honderd keer hebt gezien en elke zin kunt dromen.
.

8. Een beetje extra zelfzorg

Menstruatie is een goed excuus om het allemaal net even wat rustiger aan te doen. Een warme douche of bad, gezichtsmaskertje, bodylotion, nagels lakken of gewoon uitgebreid douchen en daarna in je comfortabele kleding kruipen (cocoonen). Het hoeft allemaal niet ingewikkeld te zijn. Een paar kleine zelfzorg momentjes kunnen je dag net wat fijner maken.
.

9. Een beetje begrip voor jezelf

Misschien wel de belangrijkste musthave van allemaal: geen schuldgevoel omdat je het wat rustiger aan doet. Niet iedere menstruatie is hetzelfde en niet iedereen heeft evenveel klachten. Als je je prima voelt, kun je natuurlijk gewoon doorgaan met je normale leven. Maar als je lichaam aangeeft dat het tijd is om gas terug te nemen, mag je daar ook best naar luisteren. Een menstruatiedag hoeft geen verloren dag te zijn. Soms is het gewoon een dag waarop je iets meer voor jezelf zorgt.

Wat is jouw menstruatie musthave om het allemaal nèt iets comfortabeler te maken?

7 gedachten over “Menstruatie musthaves: dit wil je in huis hebben tijdens je menstruatie”

  1. Ik heb jaren de mirena gebruikt daardoor werd ik niet meer ongesteld, maar mijn humeur bleef wel in stand πŸ˜‰

  2. Wat een fijne en herkenbare blogpost! 😊 Wat ik er vooral sterk aan vind, is dat je niet alleen praktische spullen noemt, maar ook aandacht besteedt aan zelfzorg en mild zijn voor jezelf. Zeker voor meisjes die net beginnen te menstrueren, kan zo’n overzicht heel handig zijn. Toen ik voor het eerst ongesteld werd, had ik geen idee wat handig was om in huis te hebben. Een lijstje zoals dit had toen zeker van pas gekomen.

    De combinatie van menstruatieproducten, een warmtekussen, comfortabele kleding en wat lekkers maakt die dagen vaak net wat aangenamer. Ook de tip om altijd iets in je tas te hebben, is er eentje die veel ongemakkelijke situaties kan voorkomen. En eerlijk: een dekentje, een kop thee en een goede serie klinken ook buiten de menstruatieperiode best aantrekkelijk. 😊

    Wat mij ook aanspreekt, is dat je benadrukt dat niet iedereen dezelfde klachten heeft. Dat wordt soms vergeten. Voor de ene persoon is menstruatie iets waar nauwelijks bij wordt stilgestaan, terwijl het voor een ander echt een paar lastige dagen zijn. Daarom is het belangrijk om naar je lichaam te luisteren zonder schuldgevoel.

    Een duidelijke, toegankelijke en geruststellende blogpost die volgens mij veel jonge meisjes op weg kan helpen wanneer ze voor het eerst met menstruatie te maken krijgen. πŸ’•

  3. Ik heb jarenlang de pil genomen en daarna overgestapt op een koperspiraal. Mirena was voor mij ten gevolge van een operatie geen optie. Met zo’n spiraal had ik nog steeds mijn menstruatie en had ik echt last van hormonen.
    Wat ben ik blij dat ik al jarenlang geen menstruaties meer heb, omdat toen mijn baarmoeder werd weggenomen.

  4. Ja Amy, een reep Tony’s Chocolonely karamel-zeezout kan mijn menstruatiepijn ook zeker wat draaglijker maken, hahaha! Gelukkig worden de producten voor menstruatie tegenwoordig steeds beter en comfortabeler. ☻🍫

  5. Fijn te lezen, hier gelukkig geen last meer van. Met de toespraak van mijn dokter neem ik mijn pil door en heb gelukkig nergens last van en ook niet meer van die vervelende hoofdpijn.

  6. Een mooi geschreven artikel, en fijn dat je zelfzorg ook benoemt! Ik heb endometriose en zeer hevige menstruaties en voor mij is Aleve Feminax of Naproxen echt onmisbaar. En chocolade, uiteraard πŸ˜‰

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *