De beste volgorde voor je skincare routine: stap voor stap


Een goede skincare routine is essentieel voor een gezonde en stralende huid. De juiste volgorde zorgt ervoor dat je huid optimaal kan profiteren van de actieve ingrediënten in de producten en is daarom minstens zo belangrijk. Van reinigen tot hydrateren en beschermen, elke stap heeft zijn eigen functie en helpt om jouw huid er op zijn best uit te laten zien. Dit is de beste volgorde voor je skincare routine om het meeste uit je skincare te halen.

Bij mij is mijn skincare routine echt heilig! 🙌🏻 Het maakt niet uit hoe laat het is of hoe moe ik ben, ik doe mijn skincare routine altijd trouw.

1. Cleanser

De allerbelangrijkste stap in je skincare routine (en die je ook nooit moet overslaan!) is het reinigen van je gezicht om vuil, afvalstoffen, dode huidcellen, overtollig talg en make-up te verwijderen. Zowel ’s morgens als ’s avonds. Gebruik bij voorkeur een gezichtsreiniger met salicylzuur. Het verwijdert niet alleen vuil, maar heeft ook ontstekingsremmende eigenschappen.

Je kunt hierna eventueel nog gebruik maken van micellair water op een wattenschijfje, maar micellair water zou nooit je enige reiniger moeten zijn!

Een aantal fijne merken zijn:
– CeraVe
– Paula’s Choice
– Drs. Leenarts
– La Roche Posay
– The Ordinary
– Zarqa

2. Toner (optioneel)

Een toner zorgt ervoor dat je je skincare routine naar een hoger niveau tilt! Na het reinigen herstelt een toner het huidoppervlak, het zorgt ervoor dat je huid er frisser, gladder en gehydrateerd uit ziet. Daarnaast vermindert het overtollig talg en grove poriën. Maar ook roodheid en schilfertjes. Bij voorkeur ga je voor een zonder alcohol en parfum.

3. Exfoliant of peeling (’s avonds)

Een exfoliant (scrub of chemische exfoliant zoals AHA’s en BHA’s) verwijdert de bovenste laag dode huidcellen, vernieuwt de huid en zorgt ervoor dat andere verzorgingsproducten beter kunnen worden opgenomen. Het ontstopt de poriën, gaat onzuiverheden tegen en vermindert zichtbaar rimpels.

skincare routine

4. Serum

Een serum bevat een hoge concentratie actieve ingrediënten die jouw huid een extra boost geven. Ze dringen dieper door in de huid voor snellere en beter zichtbare resultaten. Serums zijn daarom ideaal om een specifiek huidprobleem aan te pakken, bijvoorbeeld rimpels of extra hydratatie. Gebruik je meerdere serums? Breng ze dan aan op volgorde van textuur (meest vloeibare eerst en bouw op naar de dikste textuur).

5. Oogcrème (optioneel)

De huid rondom je ogen is gevoeliger en kwetsbaarder (dunner) dan de rest van je gezicht. Het is tevens een van de eerste plekken waar huidveroudering zichtbaar is, op tijd beginnen met smeren is een aanrader! Breng met een zacht deppende beweging met je ringvinger de oogcrème aan rondom je ogen.

6. Moisturizer (dag- of nachtcrème)

Een moisturizer (dag- of nachtcrème) is een van de laatste stappen in je skincare routine. Het hydrateert, hersteld en voedt de huid en tegelijkertijd beschermt het tegen negatieve invloeden van buitenaf. Voor de nacht kun je kiezen voor een wat rijkere crème.

Gebruik je een nachtmasker of huidolie? Dan kun je dit als laatste stap aanbrengen ’s avonds.

7. SPF (alleen overdag)

Misschien wel de belangrijkste stap: het aanbrengen van SPF voor overdag (tenzij je een dagcrème gebruikt met SPF erin). Een goede SPF beschermt je huid tegen schadelijke UVA- en UVB-straling (huidveroudering en verbranding). Een SPF blijft op het oppervlak van de huid zitten als beschermlaagje, daarom gebruik je dit als allerlaatste in je skincare routine.

Hoe zit het met jouw skincare routine?

10 gedachten over “De beste volgorde voor je skincare routine: stap voor stap

  1. Ik maak ook altijd ’s avonds mijn huid schoon, hoe moe ik ook ben. Cerave vind ik ook een fijn merk, ik zou daar best wel meer van willen hebben.

  2. Wat een handige lijst. Ik maak mijn gezicht elke dag goed schoon en gebruik elke dag dagcrème maar deze stappen doe ik allemaal niet. Ik ga het zeker proberen. Bedankt voor de goede uitleg ☻

  3. Bijna zoals jij het hier beschreven heb. Alleen gebruik ik ook 1 x per week een masker en een retinod oil. Een ifjn overzicht is dit voor mensen die niet zo goed weten wat voor huidverzorgingsproducten er allemaal op de markt zijn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *